ПочетнаПромоцииWhey Titans Zero 2kg

Whey Titans Zero 2kg

Sale!
whey-titans-zero
titans new

МКД3,690 МКД3,190

SKU: Недостапно. Categories:

WHEY TITANS ZERO е ултрафилтриран протеин во прав произведен 100% од високо квалитетна сурутка и е богат со аминокиселини кои природно се јавуваат од сурутката без ефтино амино засилување.

21g чист, брзо апсорбирачки протеин од сурутка во доза од 30гр.
Без додаден шеќер, аспартам, холестерол, глутен, конзерванси.
Лесно се раствора во вода и брзо се апсорбира.
Нови одлични вкусови : (чоколадо, ванила-колаче, карамел-капучино)

Clear selection

Опис на производот

Whey TITANS ZERO, е висококвалитетен протеин од сурутка богат со аминокиселини кои се апсорбират брзо, ефикасно и се искористени веднаш од вашето тело.

ZERO Whey Titans содржи само високо квалитетни природни состојки, кои се биорасположливи. Таа е одвоена од млекото за време на процесот на правење сирење со комбинација на техники на ултра-филтрација со вкрстен проток и микро филтрација. Овие техники за филтрација ги отстрануваат повеќето од несаканите состојки како што се маснотии, холестерол, лактоза итн., и остануваат аминокиселините. Значи Whey Titans е полн извор на протеини затоа што ги содржи сите 9 основни амино киселини (што вашето тело не може да ги направи, но се претпоставува дека потекнува од храна)

Zero Titans содржи 21 g чист протеин од сурутка во доза (= 30 g), 5g BCAA кои се клучни за раст на мускулите, нула сахароза (шеќер), нула конзерванси, нула глутен, нула холестерол и е 100% природен. За поголемо задоволство го има во
5 изворедни вкусови што ќе ви стане вашата омилена дополна.
Неколку причини зошто да конзумирате Whey Titans ZERO
Бидејќи протеините се многу важни хранливи материи за секого, бидејќи се неопходни за мускулните клетки, крвта, имунолошкиот систем, хормоните и ензимите. Особено за спортистите протеинот од сурутка е една од главните дополни , затоа што обезбедува брз и лесен начин за исполнување на нивните дневни хранливи побарувања и поддршка на растот и брзо закрепнувањето на мускулното ткиво. Кога консумирате протеин од сурутка, вашето тело го распаѓа макронутриентот во неговите компоненти, аминокиселините. Овие аминокиселини потоа се користат за да се формираат различни протеини потребни од вашето тело.

Кога тренирате често, на вашето тело е потребно поголемо количество протеини со цел да се избегне катаболизам (мускулен распад). Значи колку повеќе мускули имате толку е поголема потребата од WHEY TITANS ZERO, со цел да бидете сигурни дека вашето тело ги одржува своите анаболни својства. Покрај тоа студиите пронашле докази кои сугерираат дека протеинот од сурутка, кога се комбинира со тренинг на сила, може да ја зголеми јачината, големината на мускулите и чистата телесна маса.

Да ги сумираме сите придобивки, Whey Titans ZERO :

Промовира раст (чиста мускулна маса)
Ја подобрува синтезата на мускулните протеини
Го намалува времето на закрепнување и се бори против симптомите на прекумерен тренинг
Помага во губење на тежината кога се комбинира со соодветна диета и тренинг
100% чист протеин кој доаѓа со сите природни состојки, без никакви конзерванси, сахароза, глутен, холестерол
и не е третиран со јонизирачко зрачење

Измешајте 1 лажичка WHEY TITANS ZERO со 250-300 ml вода, обезмастено млеко или сок. Консумирајте 1-3 порции дневно, според вашите лични потреби. Препорачано една од дозите да се зема директно по тренингот, за да го зголемите анаболизмот на мускулните протеини и да го олесните закрепнувањето.
NUTRITIONAL INFO
VALUES AMOUNT PER SERVING % RDI(*)
Serving size=1 scoop(31g)
Caloric Value 125 kcal/523kJ 6.25%/ 6.23%
Protein 21 g 42%
Carbohydrates 4.05 g 1,55%
of which fast sugars

0.52 g 0.57%
of which slow Sugars

3,37 g
of which Lactose

0,15 g
Fibers total 1,26 g 4,2%
Lipid (Fat)total 3,0 g 4,28%
Sodium 0,69 g 11,50%

Vitamin A 240 μg 30%
Calcium 127 mg 15,87%
Magnesium 31,12 mg 8,30%
Phosphorus 24 mg 3,43%
Potassium 155 mg 7,75%
Ingredients: Whey Protein Concentrate, Natural flavoring(*), Sunflower lecithin(E322)
*Chocolate: cacao, natural dark chocolate flavor, thickener(E410 Carob flour), dextrose(from grapes)
*Vanilla-cookies: sunflower fat, natural vanilla flavor, thickener (E410 Carob flour), dextrose(from grapes)
*Cappuccino: sunflower fat, arabicca coffee, caramel flavor, thickener(E410 Carob flour),dextrose(from grapes)
*Blood orange-apple: sunflower fat, natural blood orange, apple flavor, thickener(E410 carob flour), dextrose(from grapes)
*Banana-mango: sunflower fat, natural mango, banana flavor, thickener(E410 Carob flour),dextrose(from grapes)

* %RI: Reference intake is based on a 2000kcal(8400kJ) diet. Your daily values may be higher of lower depending on your calorie needs. Consult your coach or physician for your special needs

Salt content is exclusively due to the presence of naturally occurring sodium. Vitamins and minerals are partially added to the mix and partially from whole food.

Додатни информации

Вкус

Vanilla-Cookies, Chocolate,