ПочетнаДесертиProtein Bar 16 x 70gr

Protein Bar 16 x 70gr

Sale!
box-protein-chocobars-1

МКД2,640 МКД2,240

Протеински бар паковање 16бр х 70гр
12 + 4 Gratis
Gold Touch Nutrition Protein Bar е идеална закуска за сите луѓе, бидејќи е комбинирана со одличен вкус и висока хранлива вредност.

100% одличен вкус
100% природни состојки
30% протеини (whey isolate)
0% Транс маснотии
Без протеин од соја
Без ГМО
Сложени јаглехидрати
Пакување: 16 чоко барови во кутија (Тежина: 70гр / бар)

Нема на залиха

Опис на производот

Протеински бар паковање 16бр х 70гр
13 + 3 Gratis
Протеинскиот бар на Gold Touch е вкусна закуска. Чоколаден бар направен 100% од природни состојки, особено богат со протеини, антиоксиданти, полинезаситени масни киселини и сложени јагленохидрати, сето тоа е од суштинско значење во нашата секојдневна исхрана.

Висок процент на протеини (21 гр вистински протеин во 1 бар) што е важно за поддршка на мускулите. Добра количина на добри масти обезбедени од кикиритки, кои ќе ви дадат енергија и ќе ве одржат сити. И секако чоколадо! Што повеќе да побарате ?

ЗОШТО

Бидејќи овој протеински бар е идеална закуска за сите луѓе, кои не сакаат да ги компромитираат целите на телото. Слатка закуска што е многу повеќе од празна калорична бомба… комбинација на протеини, здрави јаглехидрати и добри масти, што ќе го задржи вашето ниво на енергија помеѓу оброците.

Придобивки:

Тоа е вкусно уживање, кое ќе ви го задоволи копнежот за чоколадо или други слатки закуски. Уживајте во најдобриот троен слој на бар, со богата мешавина од путер од кикирики + протеини од сурутка, сладок каламел од врвот и слој од парчиња кикиритки, сите обложени во вкусно млечно чоколадо.
Содржи само чист протеин од сурутка изолат (WPI-94%) и протеини во путерот од кикиритки. Во мешавината нема инфериорни извори на протеини, како што е соја или пченица.
Путер од кикирики освен протеините обезбедува добра количина на здрави масти и исто така е богат со растителни влакна, антиоксиданти, витамини и минерали.

КОГА

Нашиот протеински бар е здрава алтернатива за закуска за оние кои се занимаваат со спорт или следат балансирана диета. Затоа можете да уживате во овој протеински бар како закуска во секое време ви треба сладок залак или зајакнување на протеини. Одлично е кога сте во движење и немате време за правилен оброк.
NUTRITIONAL INFO
VALUES AMOUNT PER 70G
1 whole protein Bar= 70g
Calories 1679kJ/ 401kcal
Protein (g) 21 g
Carbohydrates(g) 21 g
of which Fibers 4,2 g
of which Sugars 16.8
Total Fats (g) 25.9 g
of which Saturated (g) 9,8 g
of which Unsaturated (g) 16,1 g
of which Trans Fat (g) 0
Salt 0,42
Ingredients: Peanut butter paste(Peanut butter from Greek roasted Peanuts, Whey Isolate Protein (WPI-94%), palm oil, sugar, caramel (2%), salt) Milk couverture Coating (sugar, cocoa butter, whole milk powder, cocoa mass, skimmed milk powder, emulsifier: Soy Lecithin, vanillin), pieces of whole roasted Greek peanuts.

Додатни информации

Тежина 0.72 kg
Вкус

Double Chocolate, Cream & Cookies,

Тежина

2КГ