ПочетнаГејнериMega MASS | Premium Gainer 33%

Mega MASS | Premium Gainer 33%

Sale!
mega-mass-20
NEWmass_headerScreen Shot 2016-01-18 at 12.41.39 AM

МКД2,690 МКД2,190

Паковање – 2кг / 34 дози

Mega Mass е гејнер направен со најнапредна технологија кој предизвикува масовни резултати и веднаш ќе почувствувате атлетски перформанси. Тоа е балансирана комбинација на сложени јагленохидрати и високо квалитетни протеини и тоа е одличен додаток на оброците кога веќе се јаде за зголемување на бројот на калории . Се разбира, ние сме сигурни дека тие калории ќе го поддржат брзото добивање на чиста мускулна маса , а не да се наталожи како маст.

Опис на производот

Mega Mass содржи уникатна матрица на синџир јаглехидрати. Брзи, средо-брзи и бавни јаглехидрати. Синџирот овозможува постепено ослободување на енергија од вашиот стомак до крвотокот и да го обезбеди вашето тело со енергија која ви е потребна за да го забрза вашиот хардкор тренинг. Покрај тоа ќе се оптимизираат јагленохидратите анаболни ефекти на инсулинот, поддршка на овој начин способноста на вашето тело да се изгради густа и со висок квалитет мускулната маса. Инсулин шилата ќе останат толку долго колку што сакате и тоа може да значи само едно нешто: “Градење на чиста мускулна маса”.

Mega Mass ги храни вашите мускули со WHEY протеин кој ви ги подобрува атлетските перформанси и промовира закрепнување.

Содржи максимални 33% протеин од сурутка и Vitargo .

Содржи мешавина на здрави маснотии и сложени јаглехидрати

Без шеќер, глутен, речиси нула лактоза

Без додаден соја протеин, казеин протеин, пченични пептиди, аспартам, ацесулфам, холестерол.

100% природни состојки !

Кога ви треба резултати во добивка на чиста муслуклна маса тука е Mega Mass .

icons

Додатни информации

Тежина 2 kg