ПочетнаПромоцииPremium Blend ISO Touch 100% WHEY

Premium Blend ISO Touch 100% WHEY

Sale!
iso touch 86
New Picture (1)facts_86 (1)new-choco-FLAVORS56887189_2363567933932642_5327467469634273280_n – Copy

МКД4,190 МКД3,590

SKU: Промотивно!. Categories:

Iso Touch  100% WHEY е протеин од највисок квалитет, најчиста форма на БИО протеини кои може да се купат на пазарот. Ако вашиот избор е Iso Touch ќе пробате еден протеин кој е направен од 100% природни состојки. Секое паковање на овој протеин е загарантирано дека е направен од млеко што доаѓа директно од кравикои се хранети со трева , кои произведуваат млеко само сезонски, а не во текот на целата годината со помош на хормони.

Clear selection

Опис на производот

Iso Touch е протеин кој се состои од 100%  (Whey) – сурутка хидролизиран изолат 

86% REAL Protein

Во доза од 30 гр ќе добиете

26g протеини.

5,5g глутамин

6,5g ВСАА

Без додатоци на соја протеин, казеин протеини, пченични пептиди, аспартам, ацесулфам

Но за уште поголемо задоволство се вистинстите и единствени вкусови. Тоа е дел кој ние целосно го постигнавме бидејќи ISO Touch 86% користи уникатни врзувања на протеините со вистински парчиња од nutella, snickers, ferrero rocher, bounty, kitkat, toblerone ………

100% природен состав

Засладен со Стевиа – без вештачки засладувачи

flavors

facts-2

Додатни информации

Вкус

Belgium Chocolate, Choco Waffles, Cookies & Cream (Oreo ), Jagoda,