ПочетнаПромоцииWhey Titans Zero 908g

Whey Titans Zero 908g

Sale!
whey-zero-bag

МКД1,990 МКД1,690

SKU: Недостапно. Categories:

WHEY TITANS ZERO е ултрафилтриран протеин во прав 100% составен од високо квалитетен протеин од сурутка со природни аминокиселини.
Без ефтини амино полначи!
21 гр чист, брзо апсорбирачки протеин од сурутка.
НУЛА додаден шеќер, аспартам, холестерол, глутен, конзерванси
лесно се раствора во вода и брзо се апсорбира
одличени вкусови (чоколадо, капучино, ванила-колачиња)

Clear selection

Опис на производот

Whey Titans Zero е висококвалитетен протеин од сурутка особено богат со аминокиселини, се апсорбира брзо и вашето тело го користи ефикасно.

Whey Titans Zero содржи само високо квалитетни природни биорасположиви состојки. Произведен од млеко во процесот на правење сирење, со употреба на комбинација на техники на вкрстено проток на ултра-филтрација и микро-филтрација. Овие техники на филтрирање ги отстрануваат повеќето несакани состојки како што се маснотии, холестерол, лактоза итн., Но оставаат аминокиселини недопрени. Значи, Whey Titans Zero е извор на „целосен протеин“, бидејќи ги содржи сите 9 есенцијални аминокиселини (што вашето тело не може да ги произведе.
Whey Titans Zero содржи 21 g чист протеин од сурутка по доза од 30g, 5g BCAA кои се клучни за раст на мускулите, нула сахароза (шеќер), нула конзерванси, нула глутен, нула холестерол и е 100% без допинг. Покрај тоа доаѓа во 3 вкусни вкусови што ќе ги направат протеинските шејкови вашата омилена закуска.

ЗОШТО

Бидејќи протеините се многу важни хранливи состојки за секого бидејќи се неопходни за производство на мускулни клетки, крв, имунитет, хормони и ензими. Особено за спортистите, протеинот од сурутка е апсолутно важен бидејќи обезбедува брз и удобен начин да ги задоволат нивните дневни потреби за исхрана и да го поддржат растот и закрепнувањето на мускулното ткиво. Кога консумирате протеин од сурутка, вашето тело ги разградува макроелементите во неговите компоненти, аминокиселините. Овие аминокиселини потоа се користат за формирање на различни протеини потребни за вашето тело.

Кога тренирате често, вашето тело бара поголеми количини на протеини со цел да се избегне катаболизам (распаѓање на мускулите). Значи, колку повеќе мускул имате, толку повеќе ви е потребен Whey Titans Zero, со цел да бидете сигурни дека вашето тело ги одржува своите анаболни својства. Покрај тоа, студиите пронајдоа докази кои сугерираат дека протеинот од сурутка, кога се комбинира со тренинг за сила може да ја зголеми силата, големината на мускулите и чистата телесна маса.

Да ги сумираме сите придобивки од Whey Titans Zero :

-промовира раст на чистата мускулна маса
-ја подобрува синтезата на мускулните протеини
-го намалува времето на опоравување и се бори против симптомите на прекумерен тренинг
-помага при слабеење кога се комбинира со правилна диета и тренинг
-чист протеин кој доаѓа од природни состојки, без никакви конзерванси, сахароза, глутен, холестерол
-не се третира со јонизирачко зрачење

КОГА

Измешајте 1 лажица WHEY TITANS ZERO со 250-300 ml вода, обезмастено млеко или сок. Консумирајте 1-3 порции дневно, во согласност со вашите лични потреби. Осигурете се да земете 1 од порциите директно после тренинг, со цел да го зголемите анаболизмот на протеините во мускулите и да го олесните закрепнувањето.

Достапен во 3 неверојатни вкусови: Чоколадо, Ванила Колаче.

Додатни информации

Вкус

Chocolate, Vanilla Cookies,