ПочетнаПромоцииProtein Pudding Ehrmann

Protein Pudding Ehrmann

Sale!
Ehrmann_proteiinivanukkaat_small

МКД80 МКД60

Многу протеини, многу енергија, многу уживање : нашиот високо-протеински пудинг е одличен и здрав десерт. Тој не е само одличен, туку и уникатен со 20 грама протеини по чаша, без додаден шеќер, без лактоза. Одличен вкус. Пробајте го сега !

Достапни вкусови :

Чоколадо

Ванила

Карамел

Чоко-Кокос ( Bounty)

Нема на залиха

Опис на производот

Хранливи вредности (на 100 g)
енергија
319 kJ / 76 kcal
маст
1.5 g
од кои заситени масни киселини
1.0 g
јаглехидрати
5.5 g
од кои шеќер
4.0 g
протеини
10.0 g
сол
0.12 g