ПочетнаПромоцииISO Touch | 100% WHEY Isolate 907 гр / 30дози

ISO Touch | 100% WHEY Isolate 907 гр / 30дози

Sale!
iso-bag
facts_86ISOamino_86

МКД2,490 МКД2,190

SKU: Недостапно. Categories:

Iso Touch  100% WHEY е протеин од највисок квалитет, најчиста форма на БИО протеини кои може да се купат на пазарот. Ако вашиот избор е Iso Touch ќе пробате еден протеин кој е направен од 100% природни состојки. Секое паковање на овој протеин е загарантирано дека е направен од млеко што доаѓа директно од крави кои се хранети со трева и произведуваат млеко само сезонски, а не во текот на целата годината со помош на хормони.

Clear selection

Опис на производот

Iso Touch е протеин кој се состои од 100%  (Whey) – сурутка хидролизиран изолат 

Во доза од 30 гр ќе добиете

  • 26g ISOLATE whey
  • 5,4g glutamine
  • 7,1g BCAA

Без додатоци на соја протеин, казеин протеини, пченични пептиди, аспартам, ацесулфам

100% природен состав и засладен само со Стевиа – без вештачки засладувачи

Но за уште поголемо задоволство се вистинстите и единствени вкусови. Тоа е дел кој ние целосно го постигнавме бидејќи ISO Touch 86% користи уникатни врзувања на протеините со вистински парчиња од nutella, snickers, ferrero rocher, bounty, kitkat, toblerone ………

VALUES AMOUNT PER SERVING
Serving size :1 scoop(30 g)  
Calories 115 kcal
Protein (Nx 6.38 dry base) 26g
of which Lactoferin 1%
   Immunoglobulins 2%
   Bovine Serum Albumin 3%
   Beta-Lactoglobulin 51%
   Alpha-Lactalbumin 21%
   Glyco Macro Peptide 22%
Carbohydrates complex 1,4g
Fat 0,74g
   Trans Fat 0g
per serving (*RI)/serving per serving (*RI)/serving
Calcium 330mg 41% Vitamin B6 0,6mg 30%
Magnesium 90mg 30% Vitamin B1 0,42mg 30%
Vitamin C 18mg 30% Vitamin B12 0,3mg 30%

 

 

 

facts-2

Додатни информации

Вкус

Belgium Chocolate, Choco-Banana, Choko Brownie, Vanilla,