ПочетнаКреатинCreatine Monohydrate micronized 400g

Creatine Monohydrate micronized 400g

Sale!
creatine-monohydrate-500×500
creatine-monohydrate-500×500

МКД1,890 МКД1,390

Category:

Ако сакате да ја зголемите мускулната маса, тогаш креатин монохидрат е вистинскиот спортски додаток за вас.

-100% креатин монохидрат
-Микронизиран (mesh 200) за побрза апсорпција
-Погоден за вегетаријанци
-Поддржува редовен процес на градење мускули
-Ги зголемува перформансите и мускулната сила
-Го забрзува закрепнувањето
-Полесно поминувате низ редовните тешки тренинзи
Паковање 400 g / 80 дози

Нема на залиха

Опис на производот

Креатин монохидрат е најчестиот тип на креатин, во суплементите, како и најистражуван. Многу научни докази сугерираат дека креатин монохидрат е супстанца која делува и многу луѓе кои го користат во последните 40 години, ги потврдуваат тие тврдења со резултатите што ги виделе во нивните тела.

Креатинот во суштина е аминo (буквално азотна амино киселина) која природно се произведува во нашите тела од амино киселините: глицин, метионин и аргинин (95% од креатинот на нашето тело се складира во мускулните клетки). Покрај тоа, креатинот е присутен и во храната како што се месото и морските плодови.

Она што всушност го прави креатинот како хранлива материја, е да им даде на вашите мускули повеќе енергија за време на вежбањето, што ја зголемува количината на работа што можат да ја направат мускулните клетки. Тоа значи дека вашите мускули се способни да работат подобро и постепено стануваат посилни. Ова е клучен фактор за долгорочен раст на мускулите.

ЗОШТО

Бидејќи креатин монохидрат е додаток број еден за подобрување на перформансите во теретана и за зголемување на мускулната маса. Нашиот креатин монохидрат во форма на прав, обезбедува лесен и ефикасен начин за зголемување на вкупниот внес на креатин, што резултира со многу придобивки за вашето тело.

Побрза регенерација на клеточната енергија (ATP), што ја зголемува количината на работа што можат да ја направат мускулните клетки, па затоа добивате:
-Зголемени физички перформанси
-Подобрена мускулна моќ

Зголемена хидратација на клетките (креатинот ја крева водата во вашите мускулни клетки, што предизвикува ефект на клеточна волуменизација што не само што прави вашите мускули да изгледаат поголеми, туку помага и во растот на мускулите.)
Нов раст на мускулните влакна. Имањето соодветни количини на креатин помага во намалување на разградувањето на протеините и ја стимулира синтезата на мускулните протеини.
Побрзо закрепнување на мускулите после вежбање.
Креатин монохидрат е погоден за вегетаријанци и луѓе кои не консумираат доволно месо, преку нивната исхрана, па затоа е одличен додаток во нивната исхрана.

КОГА

Консумирајте 5 g креатин монохидрат (≈1 полна лажица), дневно. За оптимална употреба, можете да консумирате пред или/и после тренинг, измешано со сок, бидејќи едноставните шеќери во пијалокот го зголемуваат нивото на инсулин, што ја поттикнува апсорпцијата.

СОВЕТ: Не консумирајте премногу блиску со кафе или друг пијалок што содржи кофеин.

NUTRITIONAL INFO
VALUES AMOUNT PER SERVING
Serving Size= 5g(1 full tablespoon)
Creatine 5g
Ingredients: 100% Creatine Monohydrate(micronized, mesh 200)

Додатни информации

Вкусови

лимон,