ПочетнаPre WorkoutCreatine Monohydrate micronized 120caps

Creatine Monohydrate micronized 120caps

Sale!
creatine-mono-120caps
creatine-mono-120caps

МКД1,090 МКД690

Доколку сакате да искусите добивка во мускулна маса, тогаш креатин монохидрат е вистинскиот спортски додаток за вас.

100% креатин монохидрат
Микронизиран  (mesh 200) за побрза апсорпција
Погодно за вегетеријци
Поддржува редовен процес на градење мускули
Ги зголемува перформансите и мускулната сила
Го забрзува закрепнување, така што можете редовно да вежбате

Нема на залиха

Опис на производот

NUTRITIONAL INFO

VALUES AMOUNT PER SERVING
Serving Size= 3 caps
Creatine 1,95 g

Ingredients: 100% Creatine Monohydrate(micronized),capsule: microcrystalline cellulose.

Креатин монохидрат е најчестиот вид креатин во суплиментите, како и најистражениот додаток. Многу научни докази укажуваат на тоа дека креатин монохидрат е супстанција што работи и многу луѓе што го користат изминативе 40 години, ги потврдуваат овие тврдења со резултатите што ги виделе во нивните тела.

Креатинот во суштина е амино (буквално азотна аминокиселина) што природно се произведува во нашите тела од аминокиселините: глицин, метионин и аргинин (95% од креатинот на нашето тело се чува во мускулните клетки). Покрај тоа, креатинот е исто така присутен во храна како месо и морска храна.

Она што креатинот како хранлива материја всушност го прави, е да им даде на вашите мускули поголема енергија, за време на вежбање, со што се зголемува количината на работа на мускулните клетки. Тоа значи дека вашите мускули се во можност да настапат подобро и постепено стануваат посилни. Ова е клучен фактор за долгорочен раст на мускулите.

ЗОШТО

Бидејќи креатин монохидрат е додаток број еден за подобрување на перформансите во силата и за зголемување на мускулната маса. Нашиот креатин монохидрат во форма на прав, обезбедува лесен и ефикасен начин за зголемување на целокупниот внес на креатин, што резултира во многу придобивки за вашето тело.

Побрза регенерација на клеточната енергија (АТП), со што се зголемува количината на работа на мускулните клетки, затоа добивате:
-Зголемени физички перформанси
-Подобрена мускулна моќ

Зголемена хидратација на клетките (креатинот крева вода во вашите мускулни клетки, што предизвикува ефект на волумизација на клетките што не само што ги прави вашите мускули да се појавуваат поголеми, туку помага и во растот на мускулите.)
Нов раст на мускулните влакна. Имањето соодветни количини на креатин помага во намалување на распаѓањето на протеините и стимулирање на синтезата на мускулниот протеин.
Побрзо закрепнување на мускулите по вежбање.
Креатинот монохидрат е погоден за вегетаријанци и луѓе кои не консумираат доволно месо, преку нивната диета, па затоа е одличен додаток на нивните диети.

КОГА

Консумирајте 2 порции дневно. (1 порција = 3 капсули)

Предлагаме да земете 1 порција капсули пред тренингот и 1 сервирање после тренингот. Имајте на ум дека времето во денот што го консумирате не е толку важно како конзистентноста на конзумирање на тоа секој ден, во исто време.

СОВЕТ: Не консумирајте премногу блиску со кафе или друг пијалок што содржи кофеин

Пијте по малку сок или консумирајте со друг извор на јаглехидрати, со цел да се промовира апсорпција на креатин.