ПочетнаПротеиниWhey Titans with BEEF

Whey Titans with BEEF

Sale!
beef_bottle
New Picture (1)154583340040838125

МКД3,990 МКД2,390

Category:

Добијте ја силата на говедското и брзината на сурутката !

50% Ултра филтриран Whey протеин + 50% Говедски Хидроизолат 90%

Придобивки:

Го поддржува вашиот мускулен раст

Го подобрува закрепнување од тренинг

Промовира добивка на сила и кардиоваскуларна функција

Нема на залиха

Опис на производот

Whey протеинот е извор на амино киселини со високо ниво на најважните аминокиселини, вклучувајќи БЦАА кои се од суштинско значење за раст на мускулите и Глутамин кој го подобрува опоравување на мускулите. Амино киселините се важни бидејќи тие се на индивидуалните компоненти на “протеини” и нашето тело ги користи тие 20 амино киселини за регенерација на нашите коски, мускули, органи и буквално секој дел од телото и ткива во телото на човекот. Фактот дека сурутката ги има сите 9 есенцијални аминокиселини, кои вашето тело треба да ги добие од храна ,ја прави сурутката извор на “комплетни протеини”.

Сурутка е добро позната по брзо варење на храната и нејзината брза апсорпција.

Whey Titans со говедско месо обезбедува само високо-квалитетн изолиран говедски протеин кој е подложен на напредна хидролиза и крос микрофилтрација проток за готов производ кој обезбедува сите протеини и хранливи материи.Ако сакате црвено месо без масти, шеќер и холестерол.

Говедскиот протеин е богат со витамин Ц, Б6, Б12, тиамин (Б1), рибофлавин (Б2), ниацин, калциум (Б3), магнезиум и калциум. Исто така не е во состојба да дава комплетен профил на аминокиселини, вклучувајќи ги и БЦАА и глутамин.

Плус додадовме доза од Creapure да ви помогне да изградите повеќе мускули да ја зголеми вашата сила и да се зајакне ефикасноста на вашиот тренинг.

Creapure® е премиум бренд за креатин во светот што ги произведува своите креатини под ДПП услови и има патентиран процес на производство. Внимателен избор на суровини и материјали, високо развиени инженеринг процеси и софистицирана анализа сето тоа гарантира финален производ со највисок квалитет.

Додатни информации

Вкус

Чоколадо, Чоко-Банана,

Тежина

2КГ