ПочетнаПромоцииThe Pure Line- WPI 94+ 1kg

The Pure Line- WPI 94+ 1kg

Sale!
wpi-94-final
WPI-FACTS

МКД2,190 МКД1,690

Како што кажува името, WPI 94+ има неверојатна содржина на протеини од 94% и е многу мал процент на масти, холестерол и лактоза.

28 g ISOLATE Whey во доза од 30 гр
7 g BCAA
Без шеќер, без вкус, без боја.
Практично нула маснотии
извори од високо квалитетни VOLAC PURE 90, произведен во Велика Британија.

Измешајте 1 лажичка (30g) со (200ml-300ml) вода, млеко или сок, како сакате. Конзумирајте 1 до 3 порции дневно, според вашата тежина, потребите и целите.

За оптимални резултати, препорачуваме дека треба да консумирате 1 порција наутро, 1 порција директно по тренингот и ако земете дополнителни порции помеѓу главните оброци.

WPC 94+ нема додаден вкус, тоа е  чист протеин, па можете да го додадете во пијалоци, протеински оброци, по можност со малку масти како што се бадемово млеко, свежо или суво овошје, овес, здрави масти како таан или путер од кикирики и разни јаткасти плодови, со цел да се направи целосно хранлив оброк .

Нема на залиха

Опис на производот

WPI 94 (Whey Protein Isolate) е висококвалитетен протеин од сурутка, со неверојатна чистота. WPI 94 се произведува со ултра и микрофилтрациони процеси, кои ги намалуваат мастите, лактоза и други несакани состојки, а непроменети  остануваат сите есенцијални амино киселини, биоактивни пептиди и многу други хранливи материи.

WPI 94 е комплетен извор на протеини, бидејќи содржи значајни количини на сите 9 есенцијални амино киселини, а особено на BCAA. Таа има висока биолошка вредност (BV) и се вари полесно и побрзо од концентрат сурутката. Кога аминокиселините се апсорбираат во крвотокот, тие стануваат достапни за синтеза на мускулни протеини (MPS) или создавање на нови мускули.

Покрај тоа, WPI 94  нема други адитиви или шеќери, само со висок квалитет, природен чист протеин. Тоа го прави совршен избор за оние кои треба да го зголемат внесот на протеини, но треба да ги намалат калориите.
Бидејќи WPI94 е извонреден извор на протеини од сурутка (Volactive UltraWhey 90+), неоспорен кога станува збор за чистотата и квалитетот. WPI94 има голем број нутритивни придобивки за оние кои треба да се зачуваат и да бидат здрави:

– Висока содржина на протеини од 28 г протеини / 30 гр

-Помалку од 1g маснотии и јаглени хидрати / комбинирано

-Без додаден шеќер или вкус и многу ниска содржина на лактоза.

– WPI 94 брзо се вари, давајќи му амино киселини и други хранливи материи во мускулите.

-Особено богати со амино киселини со разгранет синџир (BCAA) и глутамин, кои помагаат во градењето на големината на мускулите, дефинирање и промовирање на обновувањето по вежбање на отпор и издржливост.

-Многу студии покажуваат дека зголемениот внес на протеини (како 94%), кога е во комбинација со тренингот, го промовира обновувањето на мускулната функција и атлетските перформанси, и ги зголемува нивоата на енергија.

– Конечно WPI94 може да биде корисна помош во губење на тежината и за мажите и за жените. Можете да го користите како дел од исхраната за дефицит на калории, бидејќи го зголемува дневниот внес на протеини, што за возврат го олеснува гладот ​​и желбата, без зголемување на калориите што ги јадете.

Значи, ако барате производ да го намалите масното ткиво, да ја зголемите чистата мускулна маса и да го подобрите составот и силата на телото за време на вежбање, WPI94 е совршен протеин за вас.

NUTRITIONAL INFO

VALUES AMOUNT PER SERVING
Serving Size: 1 scoop(=30g)
Calories 109 kcal
Protein(Nx6.38 Dry basis) 28.3 g
Beta Lactoglobulin 43-48%
Alpha Lactalbumin 14-18%
Bovine serum albumin 1-2%
Immunoglobulin G 1-3%
Lactoferrin <1%
Glycomacropeptide 24-28%
Carbohydrate 0.6 g
of which Sugars 0.6 g
Fat 0.3 g
of which saturates 0.21 g
Sodium 0.09 g
Potassium (K) 150 mg
Calcium (Ca) 144 mg
Phosphorous (P) 66 mg
Magnesium (Mg) 18 mg
Chloride (Cl) 30 mg