ПочетнаПромоцииThe pure Line – WPC 80+ 1kg

The pure Line – WPC 80+ 1kg

Sale!
wpc-final
WPC-FACTS

МКД1,890 МКД1,390

WPC 80+ (Whey Protein Concentrate)  е чист протеин од сурутка која обезбедува :

25g од чист Протеини во доза од 30гр
5g BCAA
Без шеќер, без арома, без бои.

Бидејќи WPC 80+ нема додаден вкус, можете да го пиете заедно со јагленохидрати со брзо дејство. Тоа значи дека WPC може да се меша со овошје, млеко или некои здрави масти како путер од кикирики , за да се направи супер оброк во неколку секунди.

Опис на производот

Можете да консумирате во секое време од денот, секој ден. Препорачуваме 1 до 3 порции дневно, според вашата тежина, лични потреби и цели . Измешајте 1 лажичка со чаша вода или со млеко или сок, ако сакате.

За да добиете максимални резултати од вашиот чист WPC 80+, осигурајте се дека ќе пиете 1 од порциите првото нешто наутро и 1 порција директно по тренингот.

Бидејќи природниот протеин од сурутка е препознаен како клучна состојка за “здрав живот”. Имајќи соодветен внес на протеини е важно, ако сакате да одржувате здраво атлетско тело, да градете мускулна маса, да закрепнете од вежбање, или ако треба да јадете нешто со висока биолошка вредност (BV) за да ја пополните празнината на гладта.

Истражувањата покажуваат дека конзумирањето протеин од сурутка може да помогне да се регулира нивото на шеќер во крвта и да се намали гладот, затоа WPC 80+ може да биде значаен додаток во програмата за губење на тежината. Покрај тоа, WPC 80+ содржи неверојатен опсег на есенцијални аминокиселини кои го промовираат обновувањето на мускулната функција, ги зголемуваат нивоата на енергија, ја поттикнуваат синтезата на мускулните протеини, ја зголемуваат мускулната сила и можат да ги подобрат севкупните атлетски перформанси. Конечно, протеинот од сурутка лесно и брзо се апсорбира од страна на човечкото тело, што го прави идеален за пост-тренингот.

NUTRITIONAL INFO

VALUES AMOUNT PER SERVING
Serving Size: 1 scoop(=30 g)
Calories 122kcal
Protein(Nx6.38 Dry basis) 24,6 g
Fat 1,90 g
of which saturates 0.87 g
Carbohydrate 1.635 g
of which Sugars 0.66 g
Sodium 76 mg
Potassium (K) 155 mg
Calcium (Ca) 127 mg
Phosphorous (P) 102 mg
Magnesium (Mg) 15 mg