SLEEP Morpheus

Sale!
sleep

МКД1,590 МКД1,190

Заспијте побрзо со оваа природна формула за спиење.
Извор на Мелатонин, ГАБА и магнезиум
Го подобрува целокупниот квалитет на вашиот сон
Придонесува за намалување на замор
Олеснува закрепнување на мускулите
Помага при ублажување на субјективните чувства на џет-лаг
Паковање : 60 капсули

Опис на производот

Доброто спиење е навистина важно за сите, особено за спортистите кои интензивно вежбаат и имаат зголемени потреби за обновување. Morpheus Sleep е додаток со природни состојки што може да ви помогне да уживате во мирен одмор.

Содржи:

Мелатонин
ГАБА
Магнезиум
Камилица
Мелатонинот е клучен хормон за спиење. Се произведува природно од вашето тело како одговор на темнината и го сигнализира вашиот мозок дека е време да спиете. Како додаток Мелатонин може да ви помогне полесно да заспиете и подолго да спиете. Според истражувањето, мелатонинот исто така може да го зголеми РЕМ спиењето, за време на кое се случува физичко закрепнување и вашиот мозок ја детоксифицира и консолидира вашата меморија. Значи, го подобрува количеството и квалитетот на сонот што го земате, што резултира во намалено чувство на дневна поспаност и замор. Мелатонинот исто така може да биде навистина корисен во намалувањето на влијанието на џет-лаг и проблемите со спиењето предизвикани од работата во смена.

ЗОШТО

Бидејќи придобивките од длабок одморен ноќен сон се огромни за вашето ментално и физичко здравје. Со денешниот животен стил добивање на добар ноќен сон за многу луѓе не е толку лесно како што звучи. Нашата формула за спиење „Морфеус“ е природен додаток за спиење што предизвикува поспаност, помага да се опуштите и да го подобрите квалитетот на вашиот сон.

Чувството да се биде добро одморен резултира во:

Подобрено расположение.
Намалување на умор и замор. Разбудете се чувствуваат свежо и енергично.
Подобро закрепнување на мускулите. Корисно за луѓе кои интензивно вежбаат и имаат зголемени потреби за обновување.
Подобрени атлетски перформанси.

КОГА

Земете 1 до 2 капсули, 20 минути пред спиење со голема чаша вода.
Морфеј не е фармацевтски лек и не е наменет да се користи како медицински третман. Консултирајте се со вашиот лекар пред употреба, ако земате лекови или имате постоечка медицинска состојба.