SCULPT

Sale!
sculpt

МКД2,190 МКД1,890

Антицелулит крем за слабеење и формирање на фит фигура.
Sculpt крем може да ви помогне да:
Согорете локализирано масно ткиво.
Намалете ги сантиметри и целулитот.
Намалете ја надуеноста на стомакот
Исечете го изгледот на вашето тело и постигнете поцврста кожа и извајани мускули.

Содржи природни состојки како зелен чај, кофеин, кокосово масло, маслиново масло и масло од авокадо.

Пакување: 200 мл

Нема на залиха

Опис на производот

Sculpt крем помага во третманот на отстранување на целулит и локализирана маст. Ја активира липолизата преку подобрување на микроциркулацијата и елиминација на задржаните течности, давајќи тониран и затегнат изглед на кожата.
Тој е термоген, затоа подгответе се да ја почувствувате топлината бидејќи овој крем го зголемува потењето и помага при согорување повеќе калории и складирани маснотии. Можете да го нанесете кремот пред да вежбате за да ги подобрите ефектите од тренингот и да добиете поцврста кожа и извајани мускули. Овој крем за слабеење може да помогне во намалувањето на обем кај целни области како што се половината, стомакот, колковите, нозете и има големо влијание врз зацврстувањето на стомакот.

Sculpt крем содржи зелен чај, кофеин, кокосово масло, маслиново масло и масло од авокадо кои помагаат во растворање на маснотиите додека додаваат влага на кожата. Сите овие состојки потекнуваат од највисоките извори на чистота и кремот е без парабени. Има лесна, но хранлива текстура, лесно се шири, брзо се апсорбира и има пријатен мирис. Ја навлажнува кожата и ја остава со помазен, поцврст и поздрав изглед.

Нанесете изобилно на целни области како што се бутовите, стомакот и задникот. За најдобри резултати, масирајте редовно наутро и навечер.

Aqua, Glyceryl Stearate, Cetyl/Stearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Urea, Caffeine, Glycerin, Olea Europaea (Olive) fruit oil, Ceteareth-25, Cucumis Sativus, Camelia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Zinc Stearate, Acetyl carnitine HCl, Isopropyl Alcohol, Manihot Esculenta (Tapioca) Root Starch, Menthol, Rosmarinus Officinalis Oil, Xanthan Gum, Lactic Acid, DMDM Hydantoin, D-Panthenol, Tocopheryl Acetate, Benzyl Nicotinate.