REAL AMINO LIQUID CAPS

Sale!
spirulina-aminos
spirulina_amino_facts17211810_1629661987047455_5139195566585740001_oBANNER-AMINO-CAPS

МКД2,690 МКД2,150

Real Amino Liquid Caps содржи амино киселини, кои доаѓаат од спирулина, еден од најмоќните извори на хранливи состојки на располагање. Амино киселините се исклучително важни за многу од функциите на нашето тело.
Паковање 300 капсули . Се консумираат еден до два пати дневно 1 доза / 2 капсули.                   Оптимално користење помеѓу оброците, 30 минути пред тренингот или веднаш по тренингот.

Нема на залиха

Опис на производот

Реал Амино е иновативен додаток кој обезбедува голема количина на амино киселини, витамини, минерали, антиоксиданси. Она што го прави Реал Амино еденствен од ваков вид, е фактот дека овие капсули се целосно вегетаријански и сите хранливи состојки се добиени од спирулина.
Спирулината е извор на сите природни храна која содржи околу 60% до 70% протеини и аминокиселини. Квалитетот на протеини во спирулината се смета за одличен како што ги обезбедува сите осум есенцијални амино киселини кои му се потребни на нашето тело во соодветен сооднос. Исто така спирулина обезбедува сите потребни аминокиселини во форма што е полесно да се вари од пченица или соја протеин што го прави Реал амино далеку супериорен во однос на избор за вегетаријанци. Конечно тоа е одличен извор на антиоксиданси и за разлика од други моќни извори на хранливи материи и протеини. Спирулината е со малку калории и холестерол.