Nuts `N Whey 350g

Sale!
Nuts `N Whey
Nuts `N WheyNuts `N Whey

МКД360 МКД250

“Nuts `N Whey” е суперхрана. Тоа е паста направена од кикиритки, лешници, црно чоколадо и протеин од сурутка (Whey isolate)
Му обезбедува на вашето тело важни хранливи материи.

Богат со протеини 27%✔
Здрави масни киселини✔
Прекрасен вкус на чоколадо✔
Без додаден шекер✔
Богат со растителни влакна✔
Богат со витамини и минерали✔
Паковање : 350gr

Нема на залиха

Опис на производот

“Nuts `N Whey” е суперхрана. Тоа е паста направена од кикиритки, лешници, црно чоколадо и протеин од сурутка (Whey isolate)
Му обезбедува на вашето тело важни хранливи материи. “Nuts `N Whey” е храна која е особено богата со протеини, антиоксиданти и полинезаситени масни киселини, кои се неопходни за здрава исхрана. Покрај тоа, нашиот рецепт за “Nuts `N Whey” не вклучува масло од палма, нема додаден шекер (заследен е со фруктоза).

ЗОШТО

“Nuts `N Whey” е храна богата со протеини, здрави масти и растителни влакна и богат со есенцијални витамини и минерали!

“Nuts `N Whey” содржи 27% протеин, 34,6% масти од кои 11% заситени масни киселини, 34,7% јаглехидрати од кои само 9,9% шекери (природни), 8,6% фибри (растителни влакна).

Но, не бидете вознемирени од количината на маснотии затоа што останатите се моно- и незаситени масти, за кои се знае дека се корисни за срцето и целокупното здравје. Покрај тоа, високиот внес на калории е во ваша корист, бидејќи тоа се квалитетни калории што ќе му донесат енергија на вашето тело.

Придобивки:

Има 27% комплетен протеин, што помага да се одржи тонусот на мускулите
не содржи палмино масло.
Богат е со минерали и витамини.
Богат е со витамин Е и витамини Б1, Б2, Б3, Б5 и Б15.
Лесно се вари во вашето тело заради неговата висока содржина на алкални минерали, што е одлично за помагање при губење на тежината.
Богат е со незаситени маснотии (добра маснотија!)

Може да се користи како крем намаз за десерт, или како состојка во домашните колачи, колачиња, чоколади, или пак можете да јадете само со лажица.
NUTRITIONAL INFO
VALUES AMOUNT PER 100G %
Calories 574kcal/2391Kj
Protein 27 g
Lipids 34,6 g
Cholesterol 0
Total Carbohydrate 34,7 g
of which natural Sugars 9,9g
Dietary fiber 8,6g
Salt 0,4g

Ingredients: Peanuts, hazelnuts, dark chocolate (fructose – inulin), Whey isolate.