Metamorphosis

Sale!
bottle-metamorphosis
HEADER_METAMORPHOSIS-1metamorphosis-amino2metamorphosis-newblend-analysisfacts-2016

МКД4,450 МКД3,490

Специјално дизајниран за Cross Fit & MMA.

METAMORPHOSIS е уникатна формула која состои од ISO TOUCH премиум протеинска мешавина, 3 типа на сложени креатини , амино киселини, јаглехидрати, Витамини и минерали.

Нема на залиха

Опис на производот

Го снабдува телото со уникатна комбинација на состојки од врвен квалитет , потребни на вашето тело за поддршка и брзина на регенерирање. Сила за време на тренингот и брза регенерација после тренинг, ова е клучот за успехот.
Само Метаморфозис содржи 3 видови креатин : orotate, ethyl ester and alpha ketuglatarate со сложени јаглехидрати. Ова е во ваша корист затоа што спортистот може да го користи за брзина и моќ или и двете. Gold Touch воведува нова технологија 85% помалку задржување на водата во вашите мускули.

Метаморфозис е еден додаток за сите спортови.
Ќе се чувствувате како Метаморфосис работи во текот на денот. Вашето тело ќе зрачи здравје, издржливост и сила.

Вкусови : Чоколадо и Ванила.

Паковање : 40 дози / 2кг

Препорачана доза:

Препорачана доза за Метаморфосис  е 50 грама 20-30 минути пред тренинг .
Се меша 20 секунди во шејкер со 200 грама млеко или вода по желба.

Додатни информации

Вкусови

Чоколадо

Тежина

2 Кг