Night Protein

Sale!
night-protein
night-protnight

МКД2,990 МКД2,400

 • Gold Touch Night Protein
 • Ноќниот протеин е идеален за создавање на совршена анаболна средина за градење на мускулите, додека спиеш.- Го снабдува мускулот со постојан проток на амино киселини подолго време додека спиете.
  – Така го минимизира мускулниот катаболизам
  – Имајќи поголема достапност на аминокиселини во текот на спиењето го стимулира производството на мускулни протеини што резултира со зголемени стапки на синтеза на протеини
  – го подржува процесот на производство на (GH) хормон за раст (Природна HGH оптимизација)
  – Подржува обновување на мускулите
  – Научните податоци покажуваат дека казеинот ги зголемува мускулниот раст и сила кога се комбинира со тежински тренинг.
 • Вкус Чоколадна фантазија
 • Паковање 750гр = 24 дози  32 гр
 • Начин на конзумирање : 1 доза 32гр помешана со 1 чаша вода или млеко по ваша желба се зема 1 час пред спиење.

Нема на залиха

Опис на производот

 

Ноќниот протеин е формула на протеини со висока концентрација, дизајнирана да им помогне на вашите мускули да се опорават и растат додека спиете. Тој е идеален за консумирање пред ноќен сон, бидејќи неговите состојки ги штитат вашите мускули од атрофија и го прават ноќното време совршено за мускулен раст.

Содржи :

80% казеин протеин

Казеин е вид на протеин кој има побавно време на варење, што значи дека ги ослободува амино киселините во подолг временски период. Тоа е особено корисно за ноќно време, бидејќи не јадете најмалку 6 до 8 часа. Без постојано снабдување на амино киселини со мускулните клетки, синтезата на протеините може да се намали, што резултира со потенцијално зголемување на дефектот на мускулните протеини. Затоа конзумирање на казеинот пред спиење има анти-катаболички својства, ги стимулира стапките на синтеза на мускулните протеини и го подобрува нето билансот на целото тело во текот на ноќното закрепнување.

Гама-аминобутерна киселина

GABA е амино киселински невротрансмитер кој учествува во пренесувањето на нервните импулси. Се користи во ноќните протеини поради неговата способност да предизвика релаксација и подобрување на спиењето и опоравувањето. Но, најважниот придонес на ГАБА, според студиите, е тоа што ја стимулира предната хипофиза да ослободи повеќе хормон за раст. Повисоките нивоа на хормон за раст доведуваат до побрзо закрепнување на мускулите, а може да ја зголемат мускулната маса и да ја намалат количината на телесните масти.

Алфа GPC

Алфа GPC, исто така познат како L-Alpha Glycerylphosphorylcholine или холин алфосцерат, е природен ноотроп. Ги подобрува меморијата, го штити мозокот од оштетување и промовира брз опоравување по физички напор. Тоа е најефикасниот холин пролек, кој може да влијае на системските и мозочните концентрации на холин. Спортистите може да најдат корист за неговата способност да го зголемат производството на хормонот за раст

L-орнитин

L-орнитин е не-есенцијална амино киселина. Нејзината примарна употреба во додатоците во здравството е да ги поддржи атлетските перформанси, вклучувајќи сила, моќ и брзина. Исто така се користи за поддршка на функцијата на црниот дроб (поради неговата улога во циклусот на уреа). Исто така може да помогне во здраво зараснување на раните , додека научната студија од 2014 година го опиша потенцијалот на L-ornithine за подобрување на квалитетот на спиењето и намалување на стресот.