BCAA 8:1:1

Sale!
bcaa-19
bcaa8-banner

МКД2,190 МКД1,590

BCAA 8: 1: 1 е единствен производ од ваков тип на нашиот пазар, бидејќи квалитетот на производот е со единствен сооднос од 8: 1: 1, без додаток на вештачки засладувачи и вештачки ароми, засладени со Стевиа.
Вкус: Боровница
Количина: 80 Дози / 400 грама

Нема на залиха

Опис на производот

BCAA 8: 1: 1 е единствен производ од ваков тип на нашиот пазар, бидејќи квалитетот на производот е со единствен сооднос од 8: 1: 1, без додаток на вештачки засладувачи и вештачки ароми, засладени со Стевиа.
Тоа е општо познато дека BCAA се аминокиселини, кои се добро познати по нивната антикатаболичка моќ (спречување на мускулите од разградување) и анаболна (изградување на мускулите). Тоа е фактот дека BCAA (особено леуцин) ја зголемување синтезата на протеините, да бидете сигурни дека мускулните добивки се направени од вашето вежбање. Конзумирање 8 грама на Л-леуцин (најсилниот од трите од разгранетиот синџир на амино киселини) секој ден, ќе работат во ваша корист. BCAA 8: 1: 1 не само што предизвикува мускулна протеинска синтеза, но исто така може да помогне во намалување на протеинскиот катаболизам и може да го подобри опоравување на мускулите.
Производот е направен од алги, па затоа е погоден и за вегетаријанци, кои можат да имаат корист од брза апсорпција на 3 есенцијални амино киселини.
BCAA 8: 1: 1 е за поддршка на растот на мускулите, побрзо закрепнување по физичката активност, одржување на нивото на гликоза.

УПОТРЕБА:
Консумирајте 1 порција (1 лажичка), два пати на ден. За оптимално користење се зема помеѓу оброци, 30-40 минути пред вежбање или веднаш после тренинг.

NUTRITIONAL INFO

VALUES PER SERVING
 Serving size :1 scoop(5,3 g)
Calories 6 kcal
 BCAAs 8:1:1 5,03 g
 L-Leucine  0,5 g
 L-Isoleucine  4,03 g
L-valine  0,5 g

Ingredients: L-Leucine, L-Isoleucine, L-valine, Glutamine, Antioxidants(E300 Ascorbic acid), Emulsifier(E322 sunflower Lecithin), Natural fruit aroma, stevioglycosides.